Szulerzy

Podczas gry w pokera możemy niejednokrotnie zostać oszukani, nie wiedząc nawet, kiedy. Zręczny i doświadczony szuler zrobi nas na szaro w taki sposób, że do końca życia nie będziemy wiedzieli, iż straciliśmy swoje żetony przez oszustwo. Jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrań jest filowanie.

Filuje rozdający, czyli rozdaje sobie lub wspólnikowi odpowiednio mocne karty, dzięki czemu wygrywają oni wiele rozdań. Szuler, który filuje podczas rozdawania kart będzie na nie ciągle spoglądał, dlatego warto być czujnym.
Taki gracz nie będzie oszukiwał oczywiście na początku sesji, chwaląc się swoją zręcznością. Wręcz przeciwnie, zrobi on wszystko by sprawić wrażenie gracz pospolitego, trochę niezdarnego, średnio grającego. Wyczeka on do momentu, aż większość graczy będzie zmęczona, przez co ich koncentracja i czujność podupadnie, co jedynie ułatwi oszustwo. Innym sposobem oszukiwania są znaczone karty.
Mogą być znaczone poprzez domalowanie znaczków w lewym górnym rogu, w praktycznie niewidoczny sposób. Do znaczenia kart zaliczają się także łódeczki, czyli nieznacznie zagięte karty. Kolejnym sposobem oszustwa podczas gry w karty jest gra na cynk, czyli na sygnały pochodzące od widza. Jest to dość łatwe do wykrycia, ponieważ gracz i widz zachowują się w sposób nienaturalny.