Kilka rad Michael’a Mizrachi na temat „tells”

Michael Mizrachi, czyli The Grinder (bo taki przydomek przyjął) mimo dość młodego wieku dwudziestu pięciu lat jest doświadczonym, szanowany i utytułowanym pokerzystą. Swoją przygodą z pokerem zaczął w dość młodym wieku,

jako nastolatek. Na swoim koncie posiada dwa zwycięstwa w World Poker Tour. Oto kilka jego rad na temat tego, jak zachowują się gracze przy stole i na co należy zwrócić uwagę:

  1. Na początku należy obserwować klatkę piersiową przeciwnika. To dostarczy nam informacji jak szybko oddycha, to jak szybko bije jego serce a to puls jaki aktualnie ma. Po dłuższej obserwacji będziemy wiedzieć kiedy blefuje i czy to oznacza wysoką kartę, czy niską.

  2. Należy zwrócić uwagę czy mowa ciała przeciwnika się zmienia, nawet w najmniejszych i najmniej istotnych ruchach.

  3. Prowadź konwersacje przy stole, obserwując ciągle jak się zachowują podczas tej rozmowy.

  4. Zwróć uwagę na schemat licytacji prowadzonej przez każdego z przeciwników. To pozwoli na ich rozszyfrowanie.

  5. Nie patrz na swoje karty do momentu ,aż przyjdzie Twoja kolej. Zyskujesz dzięki temu więcej czasu na obserwację i minimalizujesz przypadkową zdradę swoich kart poprzez nieoczekiwana reakcję.

  6. Prawdopodobnie jeżeli gracz patrzy w dół to blefuje. Jeżeli patrzy prosto w Ciebie, to mają dobry układ kart, robią tak ponieważ są w danym momencie pewni siebie.