Przewaga w blackjack na pieniądze

Istnieje dużo sposobów na obliczanie przewagi w blackjack na pieniądze. Są to metody opisywane zarówno w prasie jak i w tematycznych książkach. Dobrze wiedzieć, że kiedy zakryte karty zawierają większą ilość wysokich kart od niskich wtedy matematyczną przewagę w rozgrywce posiada gracz.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, to analogicznie szansa na ogranie bankiera spada. Pamiętając o tym w rozgrywce blackjacka, ułatwia nam to podejmowanie decyzji w grze. Wymaga to od nas skupienia i umiejętności szybkiego przeliczania kart w myśli.

Doświadczeni gracze mają to technikę opanowaną w małym paluszku i z powodzeniem stosują ją podczas rozgrywki. Kiedy krupier ma matematyczną przewagę nad graczem, oczywiście nie wszystko jest stracone, bo blackjack jest grą losową, więc dużo zależy od szczęścia. Ta metoda została opisana w książce przez jej twórcę Amerykanina Edwarda O.Thorp’a. Napisał książkę o blackjacku. Osiągnęła niesamowity sukces, stając się bestsellerem na liście New York Times. Po jej opublikowaniu, wielu ludzi oszalało na punkcie blackjack na pieniądze.