Progresja czyli skuteczny system hazardowy w ruletce

Progresja to system hazardowy który używany jest często w szeroko pojętym hazardzie w ruletce także. Bardzo często widzimy, że ktoś gra progresją na przykład kiedy obstawia remisy w zakładach bukmacherskich, jednak nie tylko w tej usłudze hazardowej progresja ma zastosowanie.

Bardzo często progresji używa się też w kasynie, a szczególnie w ruletce. Jest tak z wielu powodów. Po pierwsze bardzo szybko można rozgrywać kolejne partie owej progresji. Po drugie ruletka jest bardzo przejrzysta i prosta. Po trzecie na ruletce można stawiać zakłady którym bardzo blisko jest do podziału szans pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Oczywiście w rzeczywistości prawdopodobieństwo nie wylosowania żadnego przedziału (czyli wylosowanie liczby 0 na zielonym tle) wynosi dwa i siedemdziesiąt setnych procenta w ruletce europejskiej oraz dwa i sześćdziesiąt trzy setne procenta w ruletce amerykańskiej. Trzeba więc na to również wziąć solidną poprawkę.
W tym systemie do upadłego stawiamy na jeden rodzaj na przykład koloru aż on wypadnie. W sytuacji gdy nie wypada zwiększamy stawkę.