Poker – pozycja to podstawa w grze w pokera

Gdy zaczynamy grę w pokera na przykład w kasynie, warto usiąść przy stole pokerowym tak, by najgroźniejszego z graczy mieć po swojej prawej stronie. Pozwoli nam to na kontrole jego gry, zachowań. Najczęściej taki wybór jest niemożliwy,

niestety. Przy stole pokerowym spotkamy wiele różnych typów zawodników. Oczywiście najlepiej byłoby zawsze licytować jako ostatni, co daje duża przewagę. To także jest niemożliwe, więc skupmy się na tym, jakiego typu zawodnika warto mieć po swojej prawej stronie. Jeżeli chodzi o graczy grających ostrożnie to niema to większego znaczenia gdzie siedzą w stosunku do Nas.

Oczywiście idealnie byłoby ich mieć przed sobą, ponieważ gdy podbiją to wiadomo, że dostali naprawdę mocne karty. Graczy agresywnych warto mieć po swojej prawej stronie, w przeciwnym wypadku musimy zacząć grać bardziej zachowawczo, mimo iż jest to sprzeczne z naszą natura i stylem gry. Nowicjuszy warto mieć także po swojej prawej stronie, dzięki temu będzie można ich kontrolować i oskubać w znacznie łatwiejszy sposób z żetonów.

Pamiętajmy jednak ,że są oni najbardziej nieobliczalnymi graczami przy stole (zarówno w kasynie tracydyjnym jak i stołak pokera w kasynie online) i czasami można się na tym przejechać. Pozycja doświadczonych graczy względem nas jest obojętnia w dużym stopniu. Jest to spowodowane tym iż och zagrania w mniejszym stopniu są wstanie nas zaskoczyć, ich ruchy są łatwiejsze do przewidzenia.