Podstawowe reguły pokera karcianego

Podstawowe reguły pokera karcianego wcale nie są skomplikowane. Te zasady musi znać każdy, kto chce choćby raz spróbować zagrać w pokera. Najważniejsza z nich dotyczy stawki, o jakie się gra. To one tworzą pulę w grze i nie ważne czy są one duże czy małe każdy gracz wykłada taką samą kwotę.

Maksymalna liczba graczy to 10 osób, więc wyobraźmy sobie nawet stawkę 100 zł pomnożoną na początek przez 10. Następuje potem rozdanie kart w zależności od jego odmian mogą być one, choć w pokerze, jakiego znamy gracze nie ujawniają swoich kart. Upraszczając trochę gra kończy się na pokazaniu układów i wyłonieniu zwycięzcy, ale oczywiście dopiero koniec gry a musimy jeszcze poznać najbardziej pasjonujący środek.

Zacznijmy jednak od przyswojenia sobie wszystkich możliwych układów kart. To dzięki nim można znacznie a czasami całkowicie zwiększyć swoje szanse na zgarniecie całej puli. Aby było łatwiej może zaczniemy układów gwarantujących wygraną są to:

Royal Flush, czyli poker królewski to zarazem najtrudniejszy i najsilniejszy możliwy do ułożenia układ kart w tym samym kolorze, wszystkie pięć kart musi być ułożone od największej do najmniejszej, czyli od asa do dziesiątki pamiętajmy, ze muszą być tego samego koloru

Straight Flush, czyli zwykły poker pięć kolejnych kart w jednym kolorze to drugi bardzo silny i ważny układ w pokerze, od dziewiątki do króla, jeśli dwóch graczy ma jednocześnie pokera to oczywiście wygrywa większy

Four of a Kind, czyli kareta w jej skład wchodzą cztery karty tej samej wartości nie ważne czy będą to cztery asy, cztery dziesiątki czy cztery ósemki. W sytuacji, gdy kilku graczy ma karetę wygrywają karty o wyższej wartości, ale możliwe jest również, że gracze mają taką samą karetę decydujący głos ma ostania karta określana jako kicker, który gracz posiada wyższy – wygrywa.

Full House, czyli full są to trzy karty o jednakowej wartości na przykład trzy walety oraz
para np. dwie damy. Tak jak wspominaliśmy wcześniej liczy się wartość kart, w wypadku, gdy dwóch lub więcej graczy ma fula wygrywa ten, którego trzy karty mają najwyższą wartość.

Flush (kolor), czyli pięć dowolnych kart w tym samym kolorze. Znowu, więc gdy dwóch lub więcej graczy ma jednocześnie kolor o zwycięstwie decyduje najwyższa karta w ich układach. Porównuje się je dotąd aż wartość kart jednego gracza będzie większa niż pozostałych. Nie ma tu, bowiem podziału na kolory.

Straight, czyli strit w jego skład wchodzi pięć kolejnych kart nie będących w jednym kolorze. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma jednocześnie strita wygrywa ten, którego układ zaczyna się od wyższej karty np. 10, walet, dama, król i as z pewnością wygra z układem 7,8,9,10,walet. Wyjątkiem jest tu as, który może jednocześnie być najwyższą kartą w układzie z figurami i najniższa, jeśli następna w kolei po nim będzie 2.

Następne układy mają nieco mniejsze znaczenie, ale możliwe, ze również za ich pomocą niejednej osobie uda się wygrać:

Three of a Kind, czyli Trójka są to trzy karty o tej samej wartości. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma jednocześnie trójkę ( patrz jak wyżej) wygrywa oczywiście gracz, którego trójka ma wyższą wartość. Jeśli gracze mają tę samą trójkę to decyduje jak już wspominaliśmy kicker, czyli czwarta karta.

Two Pair czyli dwie pary ten układ składa się z dwóch par, przykładowo dwa króle i dwie ósemki. W przypadku, gdy znowu kilku graczy ma te same karty decydujące znaczenie ma kicker. Zasady te łatwo jest sobie przyswoić, jeśli będzie się pamiętać o wartości kart.

One Pair, czyli jedna para to układ kart składający się dwóch kart o tej samej wartości. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma parę to znowu wygrywa ten, którego para ma wyższą wartość, a gdy mają tę samą parę to o wygranej jak we wszystkich tego typu wypadach decyduje kicker.

High Card czyli wysoka karta to ostatni i jednocześnie najsłabszy układ, jaki może się nam przydarzyć podczas gry w pokera tu liczą posiadane karty, ale najważniejsze są ich wartości, jeśli dwóch lub więcej graczy ma taką samą najwyższą kartę porównuje się wiec kolejne do momentu, kiedy jedna z nich będzie wyższa.

Na koniec znając angielskie określenia układów warto jeszcze poznać angielskie nazwy kolorów są to, więc:

spades – piki,
hearts – serca,
clubs – trefle,
diamond – karo.

Poznaliście wiec już zasady, strategie i reguły kierujące grą w pokera teraz reszta należy już do Was. Jak widzicie poker nie należy do zbyt skomplikowanej gry po krótkim treningu można spokojnie zasiąść do gry w wybranym przez siebie kasynie internetowym. Tylko podczas tej gry poznasz prawdziwe emocje i niesamowite wrażenia, jakich nie zapewni Ci nawet największy na świecie rollercoaster.

Zapewniamy, że ta gra wywołuje wiele więcej emocji. Sława raczej zasłużona, jaka otacza tę grę sprawia, ze grają w nią wszyscy nie zależnie od wieku i płci, mężczyźni, kobiety, dziadkowie i młodzież wszyscy tak samo odczuwają te niesamowite wrażenia. Nie trać wiec okazji wstąp do kasyna online i zapoznaj się z ofertą dostępnych gier, wybierz jakąś dla Siebie i poczuj się jak w największym kasynie w Las Vegas, to jest Ci w stanie zapewnić jedynie kasyno internetowe. Chcesz zdobyć trochę grosza nawet niewielkie stawki mogą prowadzić do ogromnej fortuny trzeba jedynie odpowiednio wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, zaryzykować, poczuć przypływ adrenaliny i przystąpić do gry, Być może właśnie dziś jest Twój szczęśliwy dzień i przy niewielkim wysiłku możesz zdobyć niejedna wygraną.

Boisz się, że w ząb nie rozumiesz angielskiego? Nie ma się, czego obawiać kasyna online postarały się by wszyscy gracze mieli równe szanse i przetłumaczyli wszystko na język polski. Sam widzisz, że nie ma żadnych przeszkód, które stanęłyby Ci na drodze do wspaniałego świata gier hazardowych.

Jak znasz już podstawowe reguły pokera karcianego to zapraszamy do kasyna online które polecamy bo sa sprawdzone i bezpieczne.