Historia pokera

Oto jaka jest prawdziwa historia pokera:

Chociaż wielu naukowców do dziś spiera się o datę powstania pokera oficjalnie uznano ją za rok 1834, a jej odkrycie przypisuje się Jonathanowi H. Greenowi. Dosyć dokładnie opisał on grę, która zrobiła na nim nie małe

wrażenie podczas podróży po rzecze Missisipi. Według jego zapisków gra wymagała 20 kart rozdawanych graczom po pięć. Ale jego wnioski stwierdzały również, że była to najbardziej oszukańcza gra, jaką w życiu widział, gracze bez problemu ogrywali nieszczęsnych, którzy godzili się na wzięcie w niej udziału. „Primero” jest hiszpańską gra w karty, którą wielu uważa właśnie za matkę pokera.

Gracze otrzymywali tu po 3 karty, a w czasie gry blefowali i obstawiali bardzo wysokie zakłady, by pozbyć się przeciwnika z rozdania. Popularność tej gry sprawiła, że Francuzi i Niemcy również zaczęli się nią interesować. Kolejnym nieco starszym tropem historii pokera są Chiny, wiele osób uważa, ze był cesarską grą. Niektórzy twierdzą, ze pochodzi on z Presji, gdzie Persowie nauczyli francuskich osadników grania w niego używając 25 kart, zaś zasady najbardziej przypominały obecną grę. W ten sposób najwięcej tropów prowadzi do Francji, w której popularną grą był wtedy „Poque”. Stąd owi francuscy osadnicy zabrali ją do Ameryki, w której bardzo szybko zyskał wręcz niewiarygodną popularność. Być może, więc właśnie francuski „Poque”, czyli dla wielu poker był jednak protoplastą gry, która obecnie należy do najlepszych rozrywek na świecie. Jak możemy to zauważyć na wielu westernach poker był również najlepszą rozrywką tak zwanego dzikiego zachodu, to tu toczyły się nie zawsze kończone po przyjacielsku zaciekłe rozgrywki.

Obecnie na świecie istnieje wiele różnych odmian pokera, zasady dotyczące tych gier również nieco się różnią. Najsłynniejsze z nich to Texas Holdem, Omaha, Badugi, 5 Card Draw, 7 Card Stud. W Polsce najbardziej popularną odmianą tej pasjonującej gry jest obecnie Holdem poker. Niemałą zasługą, dzięki której możemy poznać te wszystkie odmiany są z pewnością kasyna internetowe, które umożliwiły poznanie ich szerszemu gronu.