Historia gry ruletka

Słowo ruletka pochodzi z języka francuskiego, a oznacza po prostu małe koło. Francja jest, więc miejscem gdzie narodziła się ta przyszła królowa kasyn. Powstanie ruletki związane było z badaniami Pascala nad rachunkiem prawdopodobieństwa,

oficjalnie za rok jest powstania uważa się rok 1645. Jego badania sprawiły, że ruletką zaczęło się interesować wiele osób a ich zainteresowanie znacznie wzrosło, gdy ktoś okrzykną ją dziełem szatana, gdyż jakaś osoba podliczywszy jej pola uzyskała liczbę 666, której boi się wiele osób i uważa ja za liczbę szatana. Skutek był przeciwny do zamierzonego, bowiem zamiast odstraszać ruletka zaczęła przyciągać kolejnych graczy.
Przełomu w grze dokonali bracia Blanc założyciele pierwszego kasyna w Monako. Obniżyli, bowiem nieco szanse na wygraną graczy, zwiększając zaś przewagę kasyna dodając do tarczy ruletki 0. To jednak nie odstraszyło znowu gracz wprost przeciwnie, dzięki temu gra stała się znacznie bardziej pasjonująca.
Kolejnych zmian dokonano kole ruletki w Ameryce dodając jeszcze jedno zero i znowu zwiększając tym samym przewagę kasyna. Jednak mimo to w Stanach ruletka zrobiła prawdziwą furorę. Szybko awansowała do jednej z najciekawszych gier i stała się stałym elementem każdego kasyna.
Początkowe zasady też nie były zbyt skomplikowane wyróżniały się prostotą, jako gra losowa. Gra się, bowiem przeciwko kasynu a nie innym graczom. To właśnie sprawiło, ze polubiło ją tak wiele osób. Jej zasady pozostają niezmienione już od wielu lat, co wyróżnia ją znacznie spośród innych gier hazardowych. Gracze cenią sobie ten fakt. Nie można jednak powiedzieć, ze jest to po prostu kolejna gra losowa, bo było by to niesprawiedliwe. Wyróżnia się, bowiem pewną dozą dostojeństwa a bieg kulki po tarczy jest śledzony z zapartym tchem