Gra w ruletkę amerykańska i europejską

gra w ruletke
Ruletka to tak naprawdę bardzo prosta i mało skomplikowana gra, w której zwycięstwo nie zależy tak naprawdę od gracza, ale prostu od zjawiska potocznie nazywanego szczęściem. Dzięki temu ruletka jest niesamowicie nieprzewidywalna i wzbudza aż tak ogromne emocje.

Ruletkę często nazywa się królową kasyn ze względu na to, że zawsze musi się ona znaleźć w kasynie, gdyż jest niejako jego symbolem. Rozgrywka przy ruletce jest niesamowicie dynamiczna. Od obstawienia do wyniku zakładu mija praktycznie około minuty dzięki czemu bardzo łatwo i szybko zdobyć lub też stracić w niej środki pieniężne. To właśnie też przyciąga ludzi do ruletki. Szybkość gry, dynamika z nią związana oraz to, że na bieżąco na własne oczy możemy przyglądać się wszystkiemu. Nie ma niejasności jakie spotykamy na przykład w pokerze związanych z tym, że nie wiemy jakie karty ma przeciwnik. Nie ma też niewiadomych, które często pojawiają się w Bingo typu co za chwile wylosuje krupier? Czy na pewno zaznaczyłem/zaznaczyłam wszystkie pola tak jak trzeba? Formuła jest bardzo prosta w ruletce i zrozumieją ją nawet dzieci. To jest główna cecha ruletki – prostota.
W ruletkę mogą grać wyłącznie osoby pełnoletnie, gdyż jest to rodzaj gry hazardowej, a te zakazane są osobom poniżej osiemnastego roku życia.
Ruletka to cudowna gra, która nie jednego pozbawiła złudzeń, innemu dała fortunę. Ciekawostką jest fakt, że kiedy osoba obsługująca ruletkę kręci kołem po wrzuceniu kuleczki robi to tak, by kuleczka poruszała się ruchem przeciwnym do ruchu ruletki. Jest to specjalnie stosowany zabieg po to, by do samego końca nie było wiadomo jaki numer zaraz wypadnie.
Ciekawe jest też to, że sama ruletka ma dwie odmiany: francuską i amerykańską.