Gierka losowa Bingo – beano

Gierka losowa Bingo jest popularną grą liczbową. Pomimo zaliczania jej do grupy gier hazardowym, zyskała sobie nawet przychylność kleru. Kiedyś przeważnie grywali w nasza grę ludzie starsi, ale dziś przekonały się do niego osoby w różnym wieku.

Bingo jest bardzo towarzyskie, w rozgrywce bierze udział dużo osób. Nie są one naszymi przeciwnikami, więc swobodnie możemy z nimi rozmawiać, Gracze muszą skreślić linie losowanych liczb. Posiadają plansze z osiemdziesięcioma liczbami. W grze liczy się szybkość spostrzegawczość i szczęście. W bingo może brać udział tyle osób ile organizator rozrywki przeznaczył miejsc siedzących przy stołach.

Już w siedemnastym wieku Włosi grali w podobną grę lotto. Gdy przybyła do Stanów Zjednoczonych nazwano ją beano. Zasada stworzenia na planszy linii obowiązywała, ale liczby nie były skreślane tylko zakrywane fasolami. Fasola bowiem to po angielsku właśnie beano. Nasza gra powstała, gdy jeden z uczestników rozgrywki mając skreśloną linię liczb, przejęzyczył się i krzyknął bingo. Organizatorzy to podchwycili i w niedługim czasie przestano używać fasoli do zakrywania pól, a gra zmieniła nazwę na obecną. Dziś posiada grono swoich miłośników, zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i tych w internecie.