Blackjack – gra karciana oczko

Można powiedzieć, że oczko to odmiana gry blackjack. Wiele osób myśli, że to ta sama gra. Pomimo podobnych zasad, różni się na przykład wartościami kart. W blackjacku figury liczone są jako dziesięć punktów. As natomiast zależny jest od decyzji gracza, może mieć wartość jedenaście lub jeden.

Reszcie kart odpowiadają ich wartości. W oczku zaś walet to dwa, dama trzy, a król cztery. Ponadto w oczku występuje konfiguracja kart jakiej w blackjacku nie znajdziemy, a mianowicie pawie oczko tworzone przez dwa asy.

W obie gry gra się bez udziału dżokerów. Celem jest skompletowanie układu kart, którego suma nie przekracza wartości dwadzieścia jeden. Jeżeli przekroczymy wartościami naszych kart tą liczbę, to przegrywamy. Blackjacka tworzy konfiguracja kart złożona z asa i dziesiątki lub którejś z figur. Jeżeli uda nam się ten układ uzyskać, wypłata wygranej będzie uwarunkowana od kwoty jaką zawarliśmy w zakładzie. Będzie od niego o sto pięćdziesiąt procent większa. W grze blackjack gracz ma duże szanse na pokonanie kasyna, z tego względu jest niezwykle dużo chętnych na partyjkę w grę blackjack.