Banalny bakarat czyli znana gra karciana

Bakarat to stara włoska gra karciana. Szczególnie uwielbiana przez francuską arystokrację, a z tego względu to również Francuzi nazywają się prekursorami bakaratu. W grze bierze udział od dwunastu do czternastu graczy.

W zależności ile jest miejsc przy stole. Każdy po kolei toczy rozgrywkę z krupierem. Reszta graczy obstawia i oczekuje na wynik. Obserwatorzy mają do wyboru trzy zakłady, a mianowicie muszę zdecydować się na gracza, bankiera albo remis. Stawki zakładów są dowolne, ale z reguły każde kasyno określa ich minimalną sumę.

Krupier daje sobie i jednemu z graczy po dwie karty. Następnie reszta zawodników obstawia, po czym karty zostają odsłonięte i liczone. Możliwe jest dobranie tylko jednej karty. Wygrywa ten, którego suma jest jak najbliżej dziewiątki. Ta liczba jest również największym możliwym do otrzymania wynikiem. Wyjątkowe w bakaracie są wartości kart, bowiem dziesiątka i figury są równe zero, a as jeden. Reszta kart ma wartości zgodne ze swoim oznaczeniem. Suma jaka wychodzi z otrzymanych kart, w przypadku kiedy jest dwucyfrowa, odjęte zostaje dziesięć.